BIO Hydrolat z czystka

 

Hydrolat to naturalna wody powstała poprzez destylację parą wodną roślin. Jego właściwości są zbliżone do działania olejków eterycznych, jednak znaczącą różnicą jest fakt, iż są bardziej delikatne i można ich używać bezpośrednio na skórę. Hydrolaty stosowane są w naturalnej pielęgnacji skóry i włosów, służą do oczyszczania i tonizowania.

Stosując je regularnie następuje poprawa wygląd oraz stan skóry. Hydrolaty dobrze sprawdzają się jako dodatek do maseczek np. z glinki, jako tonik nałożony tuż po oczyszczeniu twarzy peelingiem , jako baza pod ulubiony olejek, krem lub serum. 

To przede wszystkim idealny preparat do cery trądzikowej, przebarwionej. Wspomaga oczyszczenie skóry, likwiduje przebarwienia, redukuje cienie, opuchliznę pod oczami.

Sama, szczególnie w okresie jesienno zimowym, miewam problemy z cerą. Używam hydrolatu już od prawie miesiąca i muszę przyznać, że stan mojej cery ZNACZNIE się poprawił, moja skóra z każdym dniem nabiera jednolitego kolorytu, a wyprysku występują coraz rzadziej.

Zauważyłam także, że moja twarz przestała się przesuszać, co jest dla mnie naprawdę bardzo istotne. Dodatkowo pory są znacznie mniej widocznie, cera gładsza i bardziej napięta.

Do zalet zaliczyć mogę także jego wydajność oraz sposób aplikacji, który jest bardzo przyjemny i niekłopotliwy. Używam go na noc, tuż po dokładnym oczyszczeniu skóry i nałożeniem olejku.

Pozdrawiam Ola

1 komentarz:

Copyright © 2014 Do herbaty i nie tylko , Blogger