Chcesz oszczędzać na kosmetykach? Jest na to prosta rada!

Chcesz oszczędzać na kosmetykach? Jest na to prosta rada!
Każda z nas uwielbia kosmetyki i nie lubi za nie przepłacać. Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Oprócz oszczędności pieniędzy, zaoszczędzisz także czas, bo robisz to nie wychodząc z domu. Zostań Konsultantką Avon i korzystaj z wielu dodatkowych możliwość, jakie daje bycie częścią społeczności AVON. Sama rejestracja jest szybka i zajmuje dosłownie chwile! W ramach rejestracji otrzymujesz pakiet na start, a także zniżkę nawet do 40% w stosunku do ceny katalogowej. Nie zastanawiaj się, kliknij w zdjęcie o zostań częścią największej społeczności kosmetycznej w Polsce!

Uprawa i pielęgnacja roślin balkonowych

Rośliny balkonowe - nie inaczej od tych, które hodujemy w ogrodzie - wymagają od nas całorocznej pielęgnacji. Jeśli chcemy cieszyć się ich dobrym stanem, bujnym rozrostem i pięknym owocem, konieczne będzie ich regularne nawożenie, podlewanie i czyszczenie.


Najważniejsza jest ziemia

Decydując się na założenie balkonowego ogrodu, należy przede wszystkim zatroszczyć się o dobrej jakości ziemię. To od niej zależy bardzo dużo. Jeśli chcemy, aby nasze kwiaty dobrze rosły i kwitły warto jest wybrać taką, która posiada pH na poziomie pomiędzy 5,2 - 5,8% i co najmniej 70% torfu niskiego. Pozwoli to roślinom na lepsze pobieranie wody i substancji odżywczych z gleby, a to przełoży się na lepsze ich kwitnienie i rzadsze choroby. Sadząc rośliny na swoim balkonie, nie zapomnij zatem wyposażyć się w dobrej jakości ziemię, np. firmy Target przeznaczonej do roślin kwitnących właśnie na balkon.

Zabezpiecz rośliny przed szkodnikami


Szkodniki są chyba największą zmorą każdego ogrodnika, aby ustrzec się przed nimi i ich negatywnym działaniem na cenne dla nas rośliny, możemy zastosować specjalne preparaty, które będą je odstraszać. Chemiczne produkty, którymi spryskujemy rośliny, mogą źle wpływać na stan rośliny. W niektórych przypadkach ich zastosowanie będzie konieczne z powodu dużej powierzchni roślin, jednak na potrzeby małych doniczek - które znajdują się na balkonie - możemy posiłkować się tabliczkami lepowymi, które skutecznie będą zwalczać szkodniki i pomogą nam zachować nasz balkonowy ogród w dobrej kondycji. Żółte lepowe tabliczki, które dostępne są w sklepie Target, są tworzone z myślą o polskich, zmiennych warunkach atmosferycznych. Niestraszne są im zatem opady deszczu, wiatr, czy intensywnie świecące słońce. Ich skuteczność w zwalczaniu szkodników na niewielkiej powierzchni będzie podobna, jak w przypadku stosowania chemicznych środków na powierzchni rośliny.

Nawożenie

Zamknięte w donicach i skrzynkach rośliny mają ograniczone możliwości w kwestii poboru cennych składników odżywczych. Zwłaszcza, jeśli środowisko, w którym je trzymamy jest bardzo czyste. Wszystkie rośliny hodowane sztucznie - niezależnie od tego, czy na balkonie, czy w ogródku - powinny otrzymywać dodatkowy nawóz, dzięki czemu będą rosły i pięknie kwitły.

Najprostszym sposobem na nawożenie kwiatów na balkonie są pałeczki nawozowe. W sklepie Target pałeczki nawozowe zawierają wieloskładnikowy nawóz WE typu NPK, co sprawia, że są one idealne do wszystkich roślin kwitnących i balkonowych. Dzięki formule pałeczki nawożenie przebiega w sposób regularny i stopniowy, a ryzyko nadmiernej podaży nawozu jest tutaj ograniczone.

Doskonale znaną alternatywą dla pałeczek, jest oczywiście nawóz w płynie. Dostępny w sklepie Target nawóz w płynie doskonale sprawdzi się nie tylko do roślin balkonowych,ale i domowych, zapewniając im zdrowie, dobrą kondycję i niezbędne składniki pokarmowe. Zawiera w swoim składzie mikroelementy, które podnoszą wartość odżywczą nawozu. Jego aplikacja jest niezwykle prosta - wystarczy dodać wskazaną przez producenta ilość do konewki z wodą.

Nawozy do zadań specjalnych

Osobną kategorię będą stanowić nawozy do tzw. zadań specjalnych. Jeśli nasze rośliny balkonowe mają problem z kwitnieniem, czy ich kolor jest wyblakły, to oznacza tylko jedno - brakuje im składników, które odpowiadają za ich pożądany przez nas stan. W przypadku problemów z kwitnieniem polecamy nawóz Bujne Kwitnienie, który w swoim składzie zawiera potas i azot. A jeśli nasze kwiaty są wyblakłe, to świetnym sposobem na ich odżywienie będzie nawóz Eksplozja kolorów, który jest łatwo przyswajalny i szybko uzupełnia niedobory mikroelementów.

Wszyscy gotowi na piękne balkony? Wiosna coraz bardziej nas zaskakuje, to może i my ją zaskoczmy?

Pozdrawiam,
Ania

8 komentarzy:

 1. Oj tak wiosna w pełni i nareszcie można ją poczuć, bardzo mi brakowało tego słońca i spaceru wśród kwitnących kwiatów. A co do balkonu to niestety nie mam, nad czym bardzo ubolewam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za ten wpis. Jeszcze tu wrócę bo planuję w tym roku rozkręcić mój balkon.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już działamy, działamy w ogrodzie! :) Niebawem sadzimy pelargonie :) Klaudia J

  OdpowiedzUsuń
 4. Krótko zwięźle i na temat. Czyli spora dawka wiedzy dla "balkonowych" ogrodników w pigułce. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam mieć na parapecie lub balkonie mini ogródek. Zwłaszcza wiosną. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam bratki i stokrotki. Czekam na pelargonie, balkon maly ale jest

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej za rok i ja pochwalę się pięknym balkonem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hoduję na balkonie maliny i agrest - już w pierwszym roku były spore zbiory, a balkon to 1.2m x 3m :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Do herbaty i nie tylko , Blogger