Zastosowanie kwasku cytrynowego


Kwasek cytrynowy jest używany w każdym domu. Używamy go zamiast cytryny, zakwaszamy nim przetwory. Dużo osób nie zdaje sobie sprawy jak ten tani produkt można stosować przy codziennym czynnościach niekoniecznie związanych z kuchnią. Oto kilka nietypowych zastosowań tego proszku, które z pewnością ułatwią Ci życie!

1. Usuwa kamień z czajnika
Woda, którą pobieramy z wodociągów jest bardzo czysta, jednak przechodząc przez kilometry starych rur często zabiera ze sobą te wszystkie związki, które w konsekwencji prowadzą, że w czajniku co chwilę zbiera się kamień, a później jego odłamki pływają w herbacie czy kawie. Wystarczy wsypać do niego torebkę, a następnie zalać wodą i doprowadzić do wrzenia. Następnie wylać zagotować wodę jeszcze raz, tym razem bez kwasku i po kamieniu!2. Zapobiega tworzeniu kamienia w pralce
Kwasek cytrynowy po rozcieńczeniu z wodą i dodaniu wybranego przez siebie olejku eterycznego świetnie nadaje się do płukania tkanin. Jest to rozwiązanie o tyle praktyczne, że nie tylko nadaje ubraniom piękny zapach ale także zapobiega tworzeniu się kamienia w pralce. Jeśli jednak boisz się prać swoje ubrania przy jego użyciu możesz po prostu zrobić tzw.” puste pranie”, co z pewnością pomoże w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów. 

3. Idealny do czyszczenie powierzchni
Kwasek świetnie nadaje się do umycia nim kafelek w łazience czy zatłuszczonej kuchenki gazowej w kuchni.  Jeżeli nie zatrzemy nim oczy jest bardzo bezpieczny. Czyści skutecznie, szybko i tanio.

Jak widzicie ten niepozorny środek jest bardzo wszechstronny. Znasz jeszcze jakieś zastosowanie kwasku cytrynowego, o którym nie wspomniałam?
Koniecznie podziel się nim w komentarzu!!


Pozdrawiam

7 komentarzy:

 1. To mój must have! :) Świetny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile zastosowań, nawet nie wiedziałam, do usuwania kamienia z czajnika wypróbuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O stosowaniu kwasku cytrynowego do usuwania kamienia z czajnika słyszałam, a o pozostałych zastosowaniach nie! Bardzo fajny post! :)
  Pozdrawiam,
  https://buszujwkuchni.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Do czyszczenia rąk po jedzeniu czarnych jagód.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę to zapamiętać i zacząć stosować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Musze wypróbować to użycie kwasu w pralce. ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Do herbaty i nie tylko , Blogger