Witamina D3 + K2


Jak wiecie podczas zimy wiele osób cierpi na niedobór witamin. Jak sobie z radzić z ich brakami? Pewnie w telewizji nie raz słyszeliście o prawidłowej suplementacji i należy przyznać, że jest ona niezbędna. 

Witamina D3 jest niezbędna w prawidłowym rozwoju, w naprawdę dużych ilościach. Odpowiada za wiele procesów zachodzących w naszym organizmie. W okresie dojrzewania przyczynia się do odpowiedniego wzrostu kości oraz zębów, uczestniczy w procesie podziału komórek.

Wytwarza się podczas przebywania naszej skóry na słońcu, jednak wiadomo, że warunki pogodowe są bardzo zmienne, dlatego nasz organizm nie zawsze jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości. Potrzebna jest suplementacja. 

Pamiętajcie, że jej niedobór prowadzi do zaburzeń snu, osteoporozy, krzywizny u dzieci, częstych bóli kości. Nie należy tego lekceważyć. 

Natomiast witamina K pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Jej brak powoduje krwotoki (najczęściej z nosa) oraz osteoporozy. Obciążenie nerek oraz innych istotnych organów.

Dlaczego powinno stosować się ją razem?

Badania naukowe potwierdziły, że jednoczesne spożywanie witaminy D3 i K2 zwiększa gęstość kości oraz oczyszcza tętnice. To połączenie zapewni zdrowe kości, stawy, zęby, a nawet prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego.

Producenci często łączą te dwie witaminy. O wiele wygodniej jest kupić jedno, zamiast kupować 2 opakowania.

Ja osobiście wybrałam witaminę D3+K2 Forte, która zapewnia aż 180 zalecanych porcji do spożycia. Codziennie, w trakcie posiłku aplikuje sobie 3-4 kropelki. Taką formę preferuje najbardziej, ponieważ nie przepadam za łykaniem tabletek. Sprawdza się rewelacyjnie, a na dodatek skład jest bezkonkurencyjny:
 • Oliwa z oliwek, 
 • olej słonecznikowy (sub. wypełniająca), 
 • witamina K (menachinon-7) (sub. czynna), 
 • witamina D (cholekalcyferol) (sub. czynna),  
 • Witamina E (octan d-alfa tokoferylu) (przeciwutleniacz)
To nic innego jak naturalne witaminy. Całość zamknięta jest w szklanej butelce z pipetą. Idealne rozwiązanie do stosowania w domu, a także podczas podróży. 

Pamiętajcie, że odpowiednia suplementacja to absolutna podstawa! A Wy jak uzupełniacie niedobory w swoim organizmie? Koniecznie podziel się w komentarzu. 

Pozdrawiam Ola

13 komentarzy:

 1. No właśnie ja w ogóle nie uzupełniam, jakoś nie mam zaufania do podobnych suplementów. Może powinnam się przełamać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaminy są ważne, też je biorę od czasu do czasu

  OdpowiedzUsuń
 3. ja tylko biore witamine c inne mi sa nie potrzebne

  OdpowiedzUsuń
 4. Witamina D jest bardzo potrzebna organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Ciekawa jestem jak jest w przypadku takiego witaminowego duetu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę się rozejrzeć za tym specyfikiem, bo kończy mi się obecny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oo :) świetna nowość jak dla nas. Musimy o nim więcej poczytać;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja szczególnie zimą sięgam po takie rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja rzadko biorę witaminy, chodź powinnam. Czasami tylko biorę rutinoscorbin, z tymi witaminami styczności nie miałam

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie by mi się przydało! Musisz więcej pisać o witaminach!

  OdpowiedzUsuń
 10. przydałoby mi się ! o córce pamiętam, aby brała witaminy, ale o sobie to jakoś nie -.-

  OdpowiedzUsuń
 11. W jesień i zime kiedy nie ma już tak dużo słońca to trzeba obowiązkowo zaopatrzeć się w witaminę D3, ponieważ nasz organizm produkuje są sam tylko wtedy kiedy wystawiony jest na działanie słońca - a w okresie jesienno-zimowym nie jest to niestety aż tak możliwe.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Do herbaty i nie tylko , Blogger